OGŁOSZENIA
10 Niedziela Zwykła - 11.06.2023 rok zbawienia
- Msze święte w niedziele: 8.00; 9.30;11.00;12.30;16.00. W tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 ( z wyjątkiem środy - Msza święta poranna o godz. 7.00). W sobotę Eucharystia z liturgii dnia: godz. 8.00, i z liturgii niedzielnej: godz. 18.00. Niedzielna modlitwa różańcowa poszczególnych Kół Żywego Różańca: w kościele, o godz. 9.00.
- Dziś wspomnienie świętego Barnaby, ucznia apostolskiego.
- W Oktawie Bożego Ciała, jak to praktykujemy od lat, codzienna procesja wokół kościoła z litanią do Serca Pana Jezusa, i modlitwa za mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej wspólnoty parafialnej: dziś Przybysławice, w poniedziałek - Owczary; wtorek - Januszowice; środa - Grębynice; czwartek - Brzozówka. I we czwartek zakończenie procesji eucharystycznych do czterech ołtarzy.
- we wtorek, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie, o godzinie 18.00.
- W piątek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- W piątek spotkanie kandydatów do sakramentu Ducha Świętego na Eucharystii o godz. 18.00, a później próba w kościele.
- W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny . I odwiedziny chorych od godz. 9.00.
- Codzienne nabożeństwo do Serca Pana Jezusa zaraz po Mszy świętej wieczornej, o 18.00, a rano w tygodniu, 15 minut przed Eucharystią.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępna jest w przedsionku kościoła.
- Cieszymy się bardzo i gratulujemy naszej parafialnej orkiestrze za wyróżnienie w XXIV Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych. I wyrażamy wdzięczność za to, że godnie reprezentują naszą Korzkiewską wspólnotę parafialną. Bogu dziękujmy i Ducha nie gaśmy! ( 1 Tes 5,18-19 )
- Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
- ŻYCZĄC SOBIE DOBREGO TYGODNIA PRZYJMIJMY BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO
INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek - 12.06.2023
godz. 8.00: + STANISŁAW KLIŚ - OD RODZINY CICHÓW
godz. 18.00: 1) W INTENCJI MIESZKAŃCÓW OWCZAR
2) + PIOTR SKWARA W 7 R. ŚMIERCI
Wtorek - 13.06.2023
godz. 8.00: + IRENA KOWALCZYK - OD RAFAŁA Z RODZINĄ
godz. 18.00: 1) W INTENCJI MIESZKAŃCÓW JANUSZOWIC
2) +ANTONI DULIŃSKI - IMIENINOWA;
+ANDRZEJ +ANTONINA, +STANISŁAWA, +PIOTRUŚ KOLARSCY, +EUGENIUSZ DEPTA, +WACŁAW +IRENA, +MAREK, +DANUTA DERDAŚ
Środa - 14.06.2023
godz. 7.00: INTENCJE NOWENNY
godz. 18.00 - INTENCJE NOWENNY:
- W INTENCJI NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ. O POKÓJ NA UKRAINIE. W INTENCJI KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU DUCHA ŚWIĘTEGO - BIERZMOWANIA
- O POWRÓT DO ZDROWIA DLA NASZYCH BLISKICH: TERESY
- + KS. JAN KLIMCZYK
- + WIESŁAWA JANCZARSKA - OD MARII ROZENTALSKIEJ
- +ELŻBIETA CALIK - OD RODZINY (8)
- +FRANCISZEK I +ZOFIA SADZIK ( 6)
- +ZOFIA DERDAŚ ( 6 )
- +MARIAN PALETKO ( 6) - OD KAROLINY I KAMILA FUNDAMENT Z RODZINĄ
- +GRAŻYNA MITKA (6) - OD ŁUKASZA Z RODZINA
- +ANNA DULAK (5)
- +WIESŁAW WILK (3) - OD CÓRKI ANNY Z RODZINĄ
- +ANTONINA, ANDRZEJ, STANISŁAWA, PIOTRUŚ KOLARSCY (1)
- +AGNIESZKA, JÓZEFINA, BRONISŁAW, MARIANNA, HENRYK, EUGENIUSZ, MARIA, JÓZEF DEPTA (1)
- +ANTONINA MITKA - IMIENINOWA I CÓRKA +ZOFIA W 5 R. ŚM.
Czwartek - 15.06.2023 - BOŻE CIAŁO
godz. 8.00: + WIESŁAWA JANCZARSKA - OD TERESY Z CÓRKĄ
godz. 18.00: 1) W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BRZOZÓWKI
2) W INTENCJI NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ, SZCZEGÓLNIE ZA SAKRAMENTALNIE ZAANGAŻOWANYCH PARAFIAN
Piątek - 16.06.2023
godz. 8.00: + STANISŁAW KLIŚ - OD KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH BRZOZÓWKI
godz. 18.00: +IRENA KOWALCZYK - OD SIOSTRY ELI Z MĘŻEM
Sobota - 17.06.2023
godz. 8.00: + WIESŁAWA JANCZARSKA - OD RODZINY IŻYKÓW
godz. 13.00: chrzest - MATEUSZ
godz. 18.00: 1) W INTENCJI ZOFII CHOCHOROWSKIEJ Z OKAZJI 90-TYCH URODZIN- DZIĘKCZYNNA BŁAGALNA
2) + ALINA WYBRAŃSKA
Niedziela - 18.06. 2023
godz. 8.00: +KAZIMIERA I +STEFAN DELKOWSCY, +PIOTR I +MAŁGORZATA SIEŃKO
godz. 9.30: + JAN +MARIA +ZOFIA +HELENA Z MĘŻEM, +CZESŁAWA Z MĘŻEM, +EUGENIUSZ SYN, Z ŻONĄ, Z RODZINY SANEK - OD SYNA TADEUSZA Z ŻONĄ STANISŁAWĄ I WNUKAMI
godz. 11.00: 1) ZA PARAFIAN; W INTENCJI ADELAJDY W DNIU 80-TYCH URODZIN - DZIĘKCZYNNA ZA DARZ ŻYCIA I WIARY I BŁAGALNA O DALSZE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ
2) ŚP. PIOTR KULKA, RODZICÓW I TEŚCIÓW; +JÓZEF I +HELENA GADZINÓW;
ŚP. CZESŁAW WOŹNICZKA, +ZYGMUNT, +STANISŁAW I +BRONISŁAWA KULKA;
godz. 12.30: +MARIANNA, +ANIELA, +PIOTR KWINTA
godz. 16.00: 1) +KAZIMIERA KRZTOŃ - OD RENATY Z RODZINĄ
2) +ALICJA JASIŃSKA I JEJ RODZICÓW: STANISŁAWY I WŁADYSŁAWA; ORAZ +MARIA I +HENRYK JASIŃSCY