NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022 ROKU ZBAWIENIA

1. Msze święte w niedziele: 8.00; 9.30;  11.00; 12.30 i 16.00. W tygodniu o godz. 8.00; 17.00 i 18.00. W sobotę o godz.8.00, i 18.00 z liturgii niedzielnej. Niedzielny Różaniec w kościele o godz. 9.00.

1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Jutro, 13 czerwca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

1. We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

1. We wtorek, 14 czerwca, spotkanie kandydatów do sakramentu Ducha Świętego – bierzmowania, w kościele po Mszy św. o godz. 18.30.

1. We środę Krąg Biblijny po Mszy świętej o godz. 18.00

1. We czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00.

1. W Boże Ciało, po Mszy świętej o 11.00, uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, wokół kościoła.
  2. Chcę podkreślić, że w tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i oktawa Bożego Ciała, wprowadza nas bezpośrednio w uroczystość odpustową, ku czci naszego Patrona, Świętego Jana Chrzciciela, która będziemy obchodzić 24 czerwca, tj. sześć miesięcy przed Wigilią Bożego Narodzenia.

1. Zachęcajmy się wzajemnie do tego, aby przeżywanie Eucharystii w Boże Ciało i w dni Oktawy, stawało się dla nas ufną radością, że Bóg jest, i pomimo wszystko, daje nam Siebie, w wierze, nadziei i miłości Jezusa Chrystusa!

1. W tym kontekście uczyńmy, co w naszej mocy, aby nasza wspólnota parafialna okazywała się wobec drugich: „Oblubienicą Jezusa Chrystusa”.  I niechaj w tym czasie, nasze stroje, szczególnie te regionalne, również świadczą o tym, jak ważne jest wielbienie Boga, za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie.

1. W związku z tym, prosimy o przygotowanie ołtarzy, feretronów, chorągwi i baldachimu. Niechaj dzieci pierwszokomunijne, z tego i ubiegłego roku, same postarają się o płatki żywych kwiatów, aby sypać przed Jezusem.  Prosimy was, rodzice najmłodszych dzieci, aby i wasze „pociechy” czyniły to samo, a chłopczyki dzwonili dzwoneczkami. I być może, przez te dni eucharystyczne, alejka wokół naszego kościoła, stanie się „kwiatowym chodnikiem” dla Pana Jezusa.

1. Od tego piątku, do przyszłego czwartku, codziennie będzie procesja wokół kościoła. Chcemy poinformować, że w te dni, nie będzie Eucharystii o godz. 17.00. W te dni, Eucharystia będzie tylko wieczorem o godz. 18.00, i będzie celebrowana w intencji poszczególnych miejscowości naszej wspólnoty parafialnej: w piątek – Grębynice, w sobotę – Januszowice, w niedzielę – Brzozówka, w poniedziałek – Korzkiew i Prądnik Korzkiewski, we wtorek – Owczary, we środę – Garliczka, we czwartek – Przybysławice. Dlatego prosimy, aby w Oktawie Bożego Ciała, każda wioska miała swoich reprezentantów: osoby do krzyża, baldachimu i feretronów, dzieci do sypania kwiatków.

1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.    Taca na cele inwestycyjne z ubiegłej niedzieli wyniosła 6.550 zł.

1. Polecamy prasę katolicką w przedsionku kościoła.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina, Piotra Bubaka z Przybysławic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie………..

ŻYCZĄC SOBIE DOBREGO TYGODNIA - PRZYJMIJMY BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

Poniedziałek - 13.06.2022

godz. 8.00: +ADAM DERDAŚ – O ŁASKĘ MIŁOSIERDZIA

godz. 18.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

1. KAPŁAN: +ANTONINA, + ANDRZEJ, +STANISŁAWA I +PIOTRUŚ KOLARSCY