NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –

05.06.2022 ROKU ZBAWIENIA

1. Msze święte w niedziele: 00; 9.30;  11.00; 12.30 i 16.00. W tygodniu o godz. 8.00; 17.00 i 18.00. W sobotę o godz.8.00, i 18.00 z liturgii niedzielnej. Niedzielny Różaniec w kościele o godz. 9.00.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra zaczyna się okres zwykły i zamiast modlitwy Królowo Nieba odmawia się Anioł Pański.
  2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; we środę św. Jadwigi, królowej; we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę św. Barnaby, apostoła.
  3. We środę  Krąg Biblijny po Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. W piątek, 10 czerwca, spotkanie kandydatów do sakramentu Ducha Świętego, w kościele o godz. 18.30.

1. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Również za tydzień, w niedzielę, 12 czerwca, serdecznie zapraszamy na spotkanie reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, z naszej wspólnoty parafialnej, oraz te osoby, które chcą się włączyć w to dzieło, które zapoczątkowaliśmy rok temu. Chodzi o „niedzielną kawiarenkę” w naszej sali parafialnej. W ten sposób próbujemy nawiązywać wzajemne więzy, oraz umacniać nasze międzyludzkie relacje. A przecież wszystkim wiadomo, że nasze szczęście zależy od naszych osobistych i wspólnotowych relacji międzyosobowych. Od zawsze, na całym świecie, wspólnoty parafialne, po niedzielnej Eucharystii były, i nadal są, krzewicielami tego ważnego wymiaru życia, to jest wzajemnej bliskości i bycia z drugimi. Spotkanie w sali parafialnej, po Mszy świętej, o godzinie 16.00.

1. Sygnalizujemy, że Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać 16 czerwca. Podobnie jak rok temu, uroczysta procesja do czterech ołtarzy, będzie wokół kościoła, po Eucharystii o godz. 11.00. Prosimy o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości, szczególnie dotyczy to czterech ołtarzy. Za tydzień będą dalsze informacje na ten temat.
  2. Przypominamy, że w naszej archidiecezji krakowskiej 12 czerwca kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. W tym kontekście, postarajmy się o to, aby przygotować swoje serce na Ciało i Krew Chrystusa. Przy tej okazji sygnalizujemy, że rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej wspólnocie parafialnej będzie 12 czerwca o godz. 11.00.
  3. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.   Dzisiejsza taca jest na cele inwestycyjne naszej wspólnoty parafialnej.
  4. Polecamy prasę katolicką w przedsionku kościoła.
  5. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec: Za rodziny.  Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę, Halinę Calik z Garliczki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………..

ŻYCZĄC SOBIE DOBREGO TYGODNIA - PRZYJMIJMY BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

Poniedziałek - 06.06.2022

godz. 8.00: +MARIANNA KRZTOŃ – OD DOROTY I TOMASZA Z RODZINĄ

godz. 17.00: + BERNADETTA KACZMARCZYK – OD SZYMKA I BASI

godz. 18.00: + GENOWEFA KWIECIEŃ OD RODZINY INDYKA

Wtorek - 07.06.202

godz. 8.00: + GENOWEFA KWIECIEŃ - OD RODZINY TURKÓW

godz.17.00: BERNADETTA KACZMARCZYK – OD JADWIGI I TOMASZA KROKOSZ

godz.18.00: + BOLESŁAW KRZYWDA W 7 R. ŚMIERCI

Środa -  08.06.2022

godz. 17.00: NOWENNA

• W INTENCJI KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO - O ŁASKĘ JEZUSOWEJ WIARY W SWYM SERCU I NASZYCH RODZINACH, O POKÓJ NA UKRAINIE
  • W INTENCJI TADEUSZA I ALICJI SIESIOWICZ O SIŁĘ DUCHA I MOC ŁASKI WIARY NA CZAS CHOROBY – OD CHRZEŚNICY IWONY
  • O POWRÓT DO ZDROWIA DLA NASZYCH BLISKICH: KAZIMIERY, LESZKA, PAWŁA, ANNY, JACKA, JÓZEFA, DANUTY, EWY
  • +JANINA IBEK – (8) OD RODZINY GRUDNIKÓW
  • +EMILIA PAWLINA ( 8)
  • +CZESŁAW DULIŃSKI ( 7) – OD PRACOWNIKÓW KATEDRY BIOCHEMII COLLEGIUM MEDICUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
  • +ZOFIA PIEKARA ( 6) - OD WNUKA SZYMONA Z RODZINĄ
  • +FRANCISZEK SADZIK, ŻONA ZOFIA, +ZOFIA DERDAŚ ( 6)
  • +KAZIMIERA KOWACKA W 1 R. ŚM. I MĄŻ WENANCJUSZ ( 6)
  • + ADAM KNAPIK ( 3) – OD SIOSTRY Z RODZINĄ
  • +HALINA CALIK – (1) – OD MĘŻA ZENKA

godz. 18.00: INTENCJE JAK WYŻEJ W NOWENNIE

Czwartek -   09.06.2022

godz.8.00:: W INTENCJI KAPŁANÓW POSŁUGUJĄCYCH W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

godz.17.00: 1) +MARIANNA KRZTOŃ – OD WNUKA WOJTKA

2) +WANDA CIEŚLIK – OD CÓRKI BARBARY

godz.18.00: + GENOWEFA KWIECIEŃ – RODZINY EWY I WIESŁAWA SADZIK

Piątek – 10.06.2022

godz.8.00: + JANINA IBEK – OD RODZINY CALIKÓW

godz.17.00: 1) W INTENCJI EWY I WIESŁAWA SADZIK Z OKAZJI ROCZNICY ŚLUBU – DZIĘKCZYNNA -BŁAGALNA

2) +BERNADETTA KACZMARCZYK

godz.18.00: + GENOWEFA KWIECIEŃ – OD RODZINY IŻYKÓW I KOWALIKÓW  \

Sobota – 11.06.2022

godz.8.00: + STANISŁAWA I CZESŁAW BIEŃ

Godz.11.00: CHRZEST:

godz.15.00: ŚLUB: KAJA I WOJCIECH

godz.14.00: ŚLUB: JULIA I BARTOSZ

Godz.18.00: 1) W INTENCJI ZUZANNY W 18-TE URODZINY O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ – OD RODZICÓW

2) +ALINA WYBRAŃSKA

Niedziela – 12.06.2022

godz. 8.00: + LUDWIK LEŚNIAK W 29 R. ŚM.

godz. 9.30: 1) + PIOTR SKWARA W 6 R. ŚM. – OD ŻONY ANNY Z RODZINĄ

2) +WŁADYSŁAWA DUDKIEWICZ, MĄŻ EDWARD I ZMARLI Z RODZINY PAWLIKÓW

godz.11.00: 1) W INTENCJI DZIECI, KTÓRE PRZYJĘŁY ROK TEMU PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ

2) + WIESŁAW JAGŁA, +EMILIA, +STANISŁAWA I +STEFAN JAGŁA, +JANINA, +EDWARD I +LESZEK STARZYK