3 NIEDZIELA WIELKANOCNA- 01 MAJ 2022 ROKU ZBAWIENIA

1. Msze święte w niedziele: 8.00; 9.30;  11.00; 12.30 i 16.00. W tygodniu o godz. 8.00; 17.00 i 18.00. W sobotę o godz.8.00, i 18.00 z liturgii niedzielnej. Niedzielny Różaniec w kościele o godz. 9.00.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się 14 Tydzień Biblijny. Dziś też przypada wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika.

1. We wtorek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święta w tym dniu są jak w niedziele.

1. We środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Z tej okazji składamy naszym strażakom z Grębynic i Owczar - najserdeczniejsze życzenia i pamiętamy o nich w modlitwach. Msza święta w ich intencji będzie 3 maja o godzinie 16.00.

1. We czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka; w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

1. W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.
  2. Zaproszenie Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na procesję:
  3. Ukochani Archidiecezjanie!

Coroczna procesja z Wawelu na Skałkę i uroczysta Eucharystia ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, są okazją do wielkiej wspólnotowej modlitwy za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich rodaków w kraju i poza granicami. Przyzywając wstawiennictwa Świętego Biskupa, który postrzegany jest jako ojciec i opiekun całej Ojczyzny, a także patron we wszystkich jej potrzebach, Polacy od setek już lat pielgrzymują do Sanktuarium jego Męczeństwa i proszą o błogosławieństwo dla swojej Ojczyzny. Od dokładnie 550 lat świadkiem tego fenomenu wiary jest Zakon Ojców Paulinów, który za sprawą biskupa Jana Rzeszowskiego, biskupa krakowskiego, oraz księdza Jana Długosza, kanonika Kapituły Katedralnej na Wawelu, w 1472 roku stał się stróżem miejsca męczeńskiej śmierci Świętego Biskupa Stanisława.

W tym roku tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 8 maja. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej ku czci świętego Stanisława przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, Sekretarz ds. Przedstawicielstw Papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Proszę, aby w czasie procesji reprezentowane były wszystkie wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich Ukraińców obecnie zamieszkujących Kraków. Niech w tegoroczną Uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Wszechmogącego Boga popłynie ufna modlitwa o nową moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy. Niech jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach będzie naszym wspólnym świadectwem niezachwianej wiary, głębokiej ufności i miłości względem Boga i siebie nawzajem.

Z pasterskim błogosławieństwem,

+Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

1. Krąg biblijny we środę po Mszy świętej o godz. 18.00.

1. W piątek i w sobotę odwiedziny chorych jak w każdym miesiącu, od godziny 9.00.

1. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Msza święta o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe, a po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Apelem Jasnogórskim.

1. W sobotę spotkanie służby liturgicznej w sali parafialnej o godzinie 10.00.

1. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę będą po Mszy świętej o godz. 16.00, a w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.00. Natomiast w soboty o godzinie 17.30. Kochani rodzice, chciejcie się zmobilizować do tego, aby wasze dzieci pociągane waszą postawą, odkrywały głębię i piękno Litanii Loretańskiej. Odmawiajcie ją w domu, przy kapliczkach,  a jak jesteście w stanie, to uczestniczcie w Eucharystii i nabożeństwie majowym!

1. Intencje Apostolstwa Modlitwy na ten miesiąc: O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby młodzi ludzie, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębie rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

1.  W najbliższą niedzielę, dzieci pierwszokomunijne mają Msze świętą o godz. 11.00.

1. Również w najbliższą niedzielę, 8 maja, spotkanie Rady Parafialnej, po Mszy świętej o godzinie 16.00, w sali parafialnej.

1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.  Siostry Albertynki przekazują naszej wspólnocie parafialnej ogromna wdzięczność za to, że doświadczyły wśród nas dużo serdeczności, hojności i szczodrobliwości. Otrzymały od nas na swoją działalność szerzenia miłosierdzia Jezusowego  7010 zł. i 5 Euro.

1. Polecamy prasę katolicką w przedsionku kościoła.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Dulińskiego i śp. Zofię Piekarę.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

ŻYCZĄC SOBIE DOBREGO TYGODNIA - PRZYJMIJMY BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

Poniedziałek - 02.05.2022

godz. 11.00: chrzest – ZUZA

godz. 13.00: ślub – JOANNA - ZBIGNIEW

godz. 17.00: +ANNA KWIECIEŃ – MARZENY I PIOTRA KAWAŁEK