TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
12 grudnia 2021 roku zbawienia
- Msze święte w niedziele: 00; 9.30; 11.00; 12.30 i 16.00. W tygodniu o godz. 17.00 i 18.00. W sobotę o godz.8.00, i 18.00 z liturgii niedzielnej.
- W każdą niedzielę - modlitwa różańcowa w kościele o godz. 9.00.
- Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe.
- Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00. Myśl przewodnia tegorocznych rorat: „Droga do Betlejem”. Są one dla nas formą duchowych ćwiczeń i rekolekcji przed Bożym Narodzeniem. Dlatego w poniedziałki serdecznie zapraszamy najmłodsze dzieci i klasy 0,1,2; we wtorki klasy 4, 5. We środy i piątki kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne; we czwartki klasy 6 i 7. A młodzież dowolnie, w poszczególne dni tygodnia.
- W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; i w tym dniu wspomnimy 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce; we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
- We środę Krąg Biblijny po Mszy św. o godz. 18.00.
- Odwiedziny chorych przed Świętami będą w piątek, 17 grudnia – ks. Paweł, a 18 grudnia, w sobotę, ks. Wojciech i ks. Mirek – od godz. 9.00.
- W sobotę spotkanie służby liturgicznej o godz. 10.00 w sali parafialnej.
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę, 18 grudnia: grupa św. Jana Pawła II i św. Maksymiliana Kolbego o godz. 15.15, a grupa św. Jana Chrzciciela i św. Jadwigi o godz. 16.30, w sali parafialnej.
- W tym roku, nasza wspólnota parafialna ponownie włącza się dzieło Fundacji Małych Stópek, informacje są w gablocie i w przedsionku kościoła.
- Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Taca na remont wieży kościoła w ubiegłą niedzielę wyniosła 9.250 zł. i 50 euro.
- Polecamy prasę katolicką, dostępną w kruchcie kościoła.
- Życząc sobie dobrego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo!
-
Poniedziałek - 13.12.2021
godz. 8.00: 1) +RYSZARD GURBISZ
2) +ELŻBIETĄ KOĆMA – OD MĘŻA
godz. 17.00: 1) + EDWARD KOLARSKI – OD KAPŁONÓW Z RUDNIKA
2) ) W INTENCJI JOANNY Z OKAZJI O DARY DUCHA ŚWIĘTEGO I ŁASKĘ ŻYCIA WIECZNEGO
godz. 18.00: 1) ) W INTENCJI JOANNY Z OKAZJI O DARY DUCHA ŚWIĘTEGO I ŁASKĘ ŻYCIA WIECZNEGO
2) + JAK DOMAGAŁA W 6 R. ŚMIERCI
Wtorek- 14.12.2021
godz. 8.00: 1) +RYSZARD GURBISZ
godz. 17.00: + ANDRZEJ GAJEWSKI – OD STANISŁAWA JAROSZ
godz. 18.00: +GENOWEFA TOMCZYK W DNIU URODZIN I MĄŻ +ZDZISŁAW
Środa - 15.12.2021-
godz. 17.00: NOWENNA
- W INTENCJI KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO - O ŁASKĘ JEZUSOWEJ WIARY W NASZYCH RODZINACH, O USTANIE KORONA –WIRUSA, W INTENCJI DOBRODZIEJÓW NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ
- O POWRÓT DO ZDROWIA DLA NASZYCH BLISKICH: KAZIMIERY,
- +JANUSZ SZELĄG ( 9) - OD RODZINY ZĘBÓW
- +URSZULA NOWAK ( 7) – OD SYNOWEJ IZABELI
- + WŁADYSŁAWA GUMUŁKA ( 6) – OD RODZINY
- +ZOFIA PIEKARA (3 )
- + ANDRZEJ KROK ( 3) – OD KOLEGÓW I KOLEŻANEK Z PRACY MONIKI
- + ANTONI BRYŁA ( 2) – OD CÓRKI KASI Z MĘŻEM I CÓRKĄ
- +ANIELA I PIOTR MITKA W 40 R. ŚMIERCI (1) – OD RODZINY
- +JÓZEF MITKA – OD MIESZKAŃCÓW JANUSZOWIC
- +WIKTORIA – W 14 R. ŚM. – OD CÓRKI GRAŻYNY
godz. 18.00: INTENCJE JAK WYŻEJ W NOWENNIE
Czwartek - 16.12.2021
godz. 8.00: +RYSZARD GURBISZ
godz. 17.00: +EDWARD KOLARSKI – OD LESZKA KRZTONIA Z RODZINĄ
godz. 18.00: 1) + TADEUSZ ŁUDZIK – OD KAZI I STASI
2) +MIECZYSŁAW ZASAD W 28 R. ŚM I ŻONA +JANINA
Piątek - 17.12.2021
godz. 8.00: +RYSZARD GURBISZ
godz. 17.00: 1) + EDWARD KOLARSKI – OD JANA I MAŁGORZATY GRYLIKI
2) +MARIA I STANISŁAW KRZACZYŃSCY ORAZ +PIOTR I +ZOFIA KRZYWDA
godz. 18.00: 1) ŚP. + OPAT ALBERYK JÓZEF SIWIEC – OD SIOSTRY JANINY Z RODZINĄ
Sobota - 18.12.2021
godz. 8.00: +RYSZARD GURBISZ
godz. 18.00: 1) +ANDRZEJ GAJEWSKI – OD KOLEGO HENRYKA
2) +TADEUSZ ŁUDZIK – OD SĄSIADÓW CALIKÓW
3) + MARIANNA I +FRANCISZEK, +JULIANNA I +IZYDOR, ORAZ +BRONISŁAW MACHNIK
Niedziela – 19.12.2021
godz. 8.00: 1) + STEFAN DYLKOWSKI, ŻONA +KAZIMIERA I ICH RODZICE
godz. 9.30: 1) +MIECZYSŁAW FILIPOWSKI W R. ŚM,. I ŻONA + MARIA
2) + ANDRZEJ KRZTOŃ – OD ŻONY Z RODZINĄ
godz.11.00: 1) + MĄŻ JÓZEF MAREK I ZMARLI RODZICE Z BRATEM
2) +ADAM KWIECIEŃ - IMIENINOWA
godz.12.30: 1) + RYSZARD GURBISZ
2) + WŁADYSŁAWA +TERESA + BRONISŁAW KUCZKOWSCY I SZWAGIER TADEUSZ
godz. 16.00: +WŁADYSŁAW CIEŚLIK – OD SYNA ANDRZEJA Z ŻONĄ ELĄ
Niedziela – 19.12.2021
godz. 8.00: 1) + STEFAN DYLKOWSKI, ŻONA +KAZIMIERA I ICH RODZICE
godz. 9.30: 1) +MIECZYSŁAW FILIPOWSKI W R. ŚM,. I ŻONA + MARIA
2) + ANDRZEJ KRZTOŃ – OD ŻONY Z RODZINĄ
godz.11.00: 1) + MĄŻ JÓZEF MAREK I ZMARLI RODZICE Z BRATEM
2) +ADAM KWIECIEŃ - IMIENINOWA
godz.12.30: 1) + RYSZARD GURBISZ
2) + WŁADYSŁAWA +TERESA + BRONISŁAW KUCZKOWSCY I SZWAGIER TADEUSZ
godz. 16.00: +WŁADYSŁAW CIEŚLIK – OD SYNA ANDRZEJA Z ŻONĄ ELĄ