Msze święte w niedziele: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.00. W tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. W sobotę Eucharystia z liturgii dnia: godz. 8.00, i z liturgii niedzielnej: godz. 18.00. Niedzielna modlitwa różańcowa poszczególnych Kół Żywego Różańca: w kościele o godz. 9.00.

Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. "Ponieważ dzieła odkupienia ludzi i doskonałego uwielbienia Boga Chrystus dokonał przez Paschalne Misterium swojej błogosławionej Meki, przez które - umierając - zniweczył naszą śmierć i - zmartwychwstając - przywrócił nam życie, święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt roku liturgicznego. Takie znaczenie, jakie niedziela ma w tygodniu, uroczystość Wielkanocy ma w roku liturgicznym.

Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Maszy Wieczerzy Pańskiej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. W Wielki Piątek Męki Pańskiej, jest post ścisły, a jeżeli to możliwe także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, wszędzie zachowuje się święty post paschalny.

Nabożeństwo - Gorzkie Żale - dziś po Mszy świętej o godzinie 16.00. A  Droga Krzyżowa z zamku korzkiewskiego do naszego kościoła,  o godz. 18.00. A godzinę wcześniej, zapowiadany koncert pieśni renesansowych - pasyjnych, w sali zamkowej, na pierwszym piętrze.

Liturgia Triduum Paschalnego w naszej wspólnocie parafialnej rozpocznie się w Wieki Czwartek Eucharystią Ostatniej Wieczerzy o godz. 18.00. Po niej adoracja Pana Jezusa w "Ciemnicy" do godz. 21.00.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00: najpierw liturgia Słowa Bożego z Męką Pańską, później adoracja Krzyża, Komunia Święta i złożenie Pana Jezusa w grobie.

Porządek adoracji Jezusa Chrystusa przy Jego grobie, jest podany w gablocie naszej parafii.

W Wielki Piątek będziemy przeżywać Godzinę Miłosierdzia od godz. 15.00 do 16.00: rozważanie Męki Pana Jezusa - Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Wielkiej Nowenny ( Nowenny Miłosierdzia Bożego, która będzie trwała do soboty, 30 marca ).

W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00: najpierw liturgia światła, następna liturgia Słowa Bożego, później liturgia chrzcielna, liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna. Na tę liturgie Wielkiej Nocy postarajmy się przynieść świece, ważny element przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

Z serca dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest w przedsionku kościoła.

I też nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze! O duchowym, wewnętrznym przygotowaniu się do Świąt Wielkanocnych - chodzi o nasze serce - dotyczy to naszego nawrócenia i powrotu do pogłębionej więzi i przyjaźni z Panem Jezusem. Abyśmy wewnętrznie  stawali się  gotowi do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej i w całym Triduum Paschalnym Módlmy się wzajemnie o to, abyśmy próbowali zmieniać swoje życie, nadawać mu prawdziwy sens i smak, a przede wszystkim pragnąć najwyższej wartości, czyli Miłości Jezusa Chrystusa!  Bóg jest Miłością!

Życząc sobie dobrego tygodnia przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.