Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 stycznia – 3 Niedziela Zwykła

1. 1. Msze św. w niedziele 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 9.00.

Sakrament pokuty zawsze 15 min. Przed Mszą św.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.30, natomiast Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątki o godz. 17.30.

1. Kalendarz liturgiczny: dziś przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; we wtorek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła: w piątek św. Jana Bosko, prezbitera.
  2. Za tydzień, 2 lutego, w niedzielę, będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromniczej. Będzie to też XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Dostępne też będą w kościele poświęcone świece Gromnice.
  3. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę, 1 lutego, ks. Wojciech i ks. Mirosław, od godz. 9.00. Ks. Paweł będzie odwiedzał chorych w pierwszy piątek, 7 lutego, od godz. 9.00.
  4. Zakończenie wizyty duszpasterskiej będzie w Brzozówce, 1 lutego, w sobotę, od godz. 10.00, na ulicy Ogrodowej, od państwa Piotrowskich, w stronę Topolowej, ulica Krakowska i zakończenie na ulicy Polnej, u państwa Turków i zakończenie państwa Konik. Bardzo przepraszam za to, że pominąłem tę część parafii.

Przypominamy o lekturze prasy katolickiej: zawsze znajdziemy coś dla siebie!   NIEDZIELA – Ochrona dzieci w Internecie.

GOŚĆ NIEDZIELNY – Niedziela Słowa Bożego.

ŹRÓDŁO – Żywiec z wieży.

IDZIEMY – Pamięć o Auschwitz.

NASZA ARKA – Gabriel od Matki Bożej Bolesnej.

Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła, taca z pierwszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.  Taca na dzieło św. Ojca Pio wyniosła 3.050 zł.

Jesteśmy w trakcie ścinania drzew na cmentarzu, jest prośba, aby chętni parafianie wzięli sobie to drewno na swój użytek.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy na cmentarzu rakowickim ś.p. Bogdana Gąstoł, z Korzkwi, bardzo zacnego parafianina. Z całego serca dziękuję wszystkim licznie obecnym parafianom, za obecność i świadectwo Komunii Świętej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa i opieki Matki Najświętszej, oraz wstawiennictwa naszego patrona, św. Jana Chrzciciela.  Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poniedziałek 27.01.2020

godz. 18.00: + WŁADYSŁAW MAGIERA – OD EDYTY Z RODZINĄ

Wtorek  28.01. 2020

godz. 18.00: ZMARLI Z RODZINY: SIATKO, WOŹNIAKÓW, SUDERÓW, ORAZ STANISŁAWA BANIA

Środa  29.01.2020

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY- 17.30

MSZA ŚWIĘTA- 18.00

godz. 18.00: I – W INTENCJI NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ

O SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA  BABCI

• +ALFREDA LITWA – OD RODZINY  (9)
  • +JÓZEF HABERA – OD DZIECI Z RODZINAMI  (9)
  • +MARIAN KOĆMA – OD SABINY I WALDKA ŻMUDY (9)
  • +WŁADYSŁAW MAGIERA (6)
  • +WINCENTY ŁUKASZKA (5)
  • + LUCYNA SADZIK – OD BRATA LESZKA (3)
  • +MARTA FILIPEK – OD SYNA KRYSTIANA (2)
  • +BOGDAN GĄSTOŁ – OD ŻONY (1)
  • + WŁADYSŁAW I KAZIMIERA KRZYWDA
  • +HELENA KRZYWDA W 10 R. ŚM., MĄŻ BOLESŁAW I SIOSTRA LEOKADIA

Czwartek 30.01. 2020

godz. 18.00: +ANDRZEJ GOŁDA W 1 R. ŚM. OD ŻONY BRONISŁAWY

Piątek 31.01. 2020

godz. 18.00: +WŁADYSŁAW MAGIERA – OD RODZINY MAJÓW

Sobota 01.02. 2020

godz. 18.00:  1) W INTENCJI ALICJI I WALDKA  Z OKAZJI 37 ROCZNICY SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA.

1) + WINCENTY I KRYSTYNA ŁUKASZKA

2) + BOGDAN GĄSTOŁ – OD KUZYNKI ANNY Z RODZINĄ

Niedziela 02.02.2019

OFIAROWANIE PAŃSKIE

godz. 8.00: +MARIAN KOĆMA – OD OSP GRĘBYNICE

godz. 9.30: +GENOWEFA + MICHAŁ +EDWARD GRZYB I FRANCISZEK MAŁEK

godz. 11.00: 1) ZA PARAFIAN

2) +ANTONI W 13 R. ŚM., ŻONA ANNA I JÓZEF GRUDZIEŃ

godz. 12.30: 1) CHRZEST: LILIANNA - JANINA, ORAZ JAN.

2) W INTENCJI TADEUSZA SANEK Z OKAZJI 80-TYCH URODZIN – DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA – DAR OD ŻONY I DZIECI Z RODZINAMI

3) +FRANCISZKA I WALENTY BINCZYCCY

godz. 16.00: +WŁADYSŁAW MAGIERA – OD RODZINY KOZIEŁÓW