16 CZERWCA 2019 roku zbawienia – 11 Niedziela Zwykła

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. 1. Msze św. w niedziele 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Sakrament pokuty zawsze 15 min. przed każdą Mszą święta. Modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 9.00
  2. 2. W tygodniu Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

1. We wtorek o godz. 10.00, uroczysta Masza święta na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy świętej o godz. 11.00, przejdziemy procesyjnie do czterech ołtarzy, tak samo jak w ubiegłym roku. Uczyńmy wszystko, aby w tym roku nasza parafialna procesja Bożego Ciała, jeszcze mocniej wycisnęła swą świętość w sercu każdego z nas, i pokazała żywą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. I to, jak ważną rolę w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym, odgrywa eucharystyczna obecność Trójcy Przenajświętszej.

W związku z tym, prosimy naszych strażaków, grupy parafialne i opiekujących się feretronami, orkiestrę, rodziny mieszkające wzdłuż trasy procesyjnej, oraz całą naszą wspólnotę parafialną,  o to, abyśmy jak najgodniej i najpiękniej to Święto Bożego Ciała przeżyli.

Niechaj nie zabraknie dzieci pierwszokomunijnych z ubiegłego i tego roku, przyjdźcie ubrani jak w dzień Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy rodziców najmłodszych dzieci, aby zorganizowali im sypanie kwiatów przed Panem Jezusem w czasie procesji. Do udziału w tych uroczystościach zachęcamy młodzież, a w szczególności bierzmowanych z ubiegłego tygodnia. Uczyńmy wszystko, co naszej mocy, abyśmy w tej uroczystości Bożego Ciała pokazali jak nasza wspólnota parafialna Korzkwi nieprzerwanie oddaje chwałę Bogu w Trójcy Jedynemu, świętując Boże Ciało od 633 lat swego istnienia.

1. W uroczystość Bożego Ciała homilie wygłosi znany nam już misjonarz z Madagaskaru, ks. Henryk Sawiarski. I taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby misyjne na Madagaskarze. Za ofiarność z góry dziękujemy!

1. Tradycyjnie, po Bożym Ciele, będziemy przezywać 8 dni ciągłej modlitwy za nasze wioski, tworzące naszą wspólnotę parafialną. Będzie to każdego dnia na Eucharystii o godz. 18.00, z wyjątkiem niedzieli. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Seca Pana Jezusa. I tak: w piątek jest Msza św. za Przybysławice, w sobotę za Owczary, w niedziele, na sumie odpustowej za Grębynice, w następny poniedziałek za Korzkiew i Prądnik Korzkiewski, we wtorek za Januszowice, we środę za Garliczkę, we czwartek za Brzozówkę.

W tych dniach, jak również w czasie odpustu parafialnego, procesji eucharystycznej wokół kościoła nie będzie, z racji prowadzonych remontów. Zachęcam, aby w tych dniach Eucharystii za poszczególne wioski, na Mszę św. przychodziły dzieci i młodzież z tychże miejscowości. To już są wakacje, i zachęcajmy się do tego, aby te dni były dla nas duchowymi ćwiczeniami.

1. Uroczystość Bożego Ciała wprowadzi nas w odpust parafialny, który będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę, 23 czerwca. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi bliski naszej wspólnocie parafialnej, ks. Krzysztof Bógdał, będzie to również jego 25-lecie kapłaństwa.

Przypominamy, że wyjątkowo, w odpust parafialny, Mszy świętej o godz. 12.30 nie będzie.

Organizujemy atrakcyjną parafialną pielgrzymkę do Rumunii w dniach od 16 do 22 września tego roku. Można się zapisywać, szczegóły są w gablocie parafialnej.

1. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z bransoletką dla młodych

ŹRÓDŁO –

IDZIEMY – .

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa i opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa naszego patrona św. Jana Chrzciciela.  Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poniedziałek 17.06.2018

godz. 17.00:   1) W INTENCJI GRAŻYNY I ADAMA W 30 ROCZNICĘ ŚLUBU – DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA – OD DZIECI I RODZICÓW

godz. 18.00: 1) +MARIA SKWARA

2) +EMILIA I STANISŁAW KRZYWDA; +EMILIA I WŁODZIMIERZ KRZYWDA, +DZIADKÓW KRZYWDÓW I KWINTÓW, ORAZ +ROBERT I ANDRZEJ KRZYWDA