4 listopada  2018 r.   31 niedziela zwykła

1. Msze św. w niedziele o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00.
  2. Spowiedź święta codziennie 15 min. przed każdą Eucharystią.
  3. Msze święte w tygodniu o godz. 17.00 I 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek, po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Dziś przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. W piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę  wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  5. We wtorek, 6 listopada, po Mszy św. o godz. 18.30 będzie spotkanie z przedstawicielami wszystkich grup, które korzystają z naszej parafialnej sali.
  6. Podajemy do wiadomości wszystkich parafian, że od środy, 7 listopada, każda Msza święta w środę o godz. 17.00, będzie Mszą świętą nowennową czyli zbiorową. Innymi słowy, na tę Eucharystię będzie można składać liczne intencje, które również będą przedstawione w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to praktyka powszechna, a dla wielu z nas, pomoże to rozwiązać problem długich terminów  oczekiwania na ustalenie danej intencji Mszy świętej.
  7. W piątek, 9 listopada, o godz. 18.00 rozpocznie się jubileuszowy Bal Niepodległości na Korzkiewskim Zamku. Informacje na plakatach i gablocie parafialnej. Wszyscy uczestnicy tego balu otrzymują w tym czasie dyspensę od pokarmów mięsnych.  Serdecznie zapraszamy.
  8. W sobotę spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
  9. Za tydzień, 11 listopada, w niedzielę, będziemy uroczyście świętować 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski. Uroczysta Suma Dziękczynna  o godz. 11.00. Postarajmy się o to, aby w swojej wspólnocie parafialnej, jak najliczniej uczestniczyć w Eucharystii. Jest to wielki i osobliwy dzień historii i wiary dla  nas, wszystkich Polaków zarówno w Kraju jak i za granicą. W tym dniu  będzie również koncert patriotyczno-historyczny w wykonaniu naszej parafialnej orkiestry, po Mszy św. o 16.00, w sali parafialnej. Podczas tego koncertu będziemy wspólnie śpiewać pieśni, które wyrażają nadzieję i tęsknotę naszych wiernych przodków za wolną Polskę, naszą umiłowaną Ojczyznę.
  10. Za tydzień,11 listopada, pragniemy uczcić i przypomnieć postać niezłomnego kapłana, bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, orędownika prawdy i wolności. Tego szczególnego dnia będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu męczennika, p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego osobę i duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć książkę ze wspomnieniami ks. Jerzego "Zapiski 1980-84" i inne materiały, a w naszej sali parafialnej będzie można zwiedzić piękną wystawę poświęconą Bł. Ks. Jerzemu ".
  11. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Na „Żywy Pomnik św. Jana Pawła II” młodzież naszej parafii zebrała do puszek 1470 zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy naszym strażakom, oraz pewnym osobom, za pomoc w sprzątaniu placu kościelnego przed świętem Wszystkich Świętych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości liturgicznych na naszym cmentarzu: pani Bogusławie i scholi, panu Jackowi i Tomaszowi, orkiestrze parafialnej, oraz służbie liturgicznej z Maciejem na czele, który zawsze czuwa nad nagłośnieniem. Z serca za to wszystko dziękujemy!
  12. INTENCJE OGÓLNE DO ROZWAŻAŃ RÓŻAŃCOWYCH NA LISTOPAD : Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Zachęcajmy do czytania parsy katolickiej, zawsze coś znajdziemy dla siebie:

NIEDZIELA – Przeżycie żałoby.

GOŚĆ NIEDZIELNY – Synod o młodzieży.

IDZIEMY – Kościół w Niepodległej Polsce.

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa naszego Patrona, świętego Jana Chrzciciela.

Poniedziałek   05.11.  2018

godz.17.00:   +JAN GAJEWSKI+RODZICE:JAN I MARIANNA, ORAZ +ANNA I JÓZEF MITKA

godz..18.00:  1) +LUDWIK LENARTEK – OD BEATY I TOMASZA KWIECIEÑ Z SYNEM

2)+HELENA I STANISŁAW TOMCZYK+JAN TOMCZYK I BARBARA WÓJCIK

Wtorek 06.11. 2018

godz. 17.00: +WIKTORIA CALIK – OD MOSIRU Z KRYNICY ZDRÓJ

godz. 18.00 :  1) +LUDWIK LENARTEK – OD MAŁGOSI KOLARSKIEJ

2)+KATARZYNA KOTULA W 1 R. ŚMIERCI

Środa 07.11.2018

godz. 17.00: NOWENNOWA: 1)W INTENCJI ZAKOŃCZENIA KONFLIKTÓW W RODZINIE,

2)+LUDWIK LENARTEK – OD KÓŁKA RÓŻAÑCOWEGO Z JANUSZOWIC,

3) +FRANCISZEK ZIÓŁEK W 1 R. ŚMIERCI  +JAN SERWATKA w 33 r. ŚMIERCI,

4) +ANDRZEJ DERDAŚ – OD WNUKÓW,

5) + LUIZA CHUDECKA W 11 R. ŚM.

godz. 18.00: 1)W INTENCJI GOSI  Z OKAZJI 13-TYCH URODZIN – DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA

2)+ ALICJA KATARZYŃSKA – OD KOLEGÓW I KOLEŻANEK  ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Czwartek 08.11. 2018-

godz. 17.00 : 1)+JAN DEPTA W 4 ROCZNICĘ ŚMIERCI